Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle

“İnneddine İndallahil İslam” Ayetini Yasaklayan Zihniyete HAYIR Diyelim

“İnneddine İndallahil İslam” Ayetini Yasaklayan Zihniyete HAYIR Diyelim

Bağımsız Türkiye Partisi İlçe Başkanı Hasan(Duran) Çetin Bozyazı halkını 12 Eylül Referandumunda "HAYIR" demeye çağırdı. Gerekçelerinide şöyle açıkladı...

27 Ağustos 2010 23:35
font boyutu küçülsün büyüsün


BTP İlçe Başkanı Hasan Çetin; "Her türlü misyonerlik faaliyetinin önünü açan, Müslümanların görüşlerini açıklamalarına müsaade etmeyen, Camilerimizde Cuma Hutbelerinde “İnneddine indallahil islam  (Allah indinde tek din İslam’dır) ayetini yasaklayan, yine, Amerika’yla Irak’ta ‘ABD’yle Türkiye Irak’ta ortaktır’ ibaresinin geçtiği bir anlaşma yapan, domuz etinin satışını ve zinayı serbest bırakan zihniyetin ortaya koyduğu Anayasaya 12 Eylül’de Bozyazı halkını “HAYIR” demeye çağırdı.

İnneddine indallahil islam  (Allah indinde tek din İslam’dır) ayetini yasakladılar…

AKP iktidarı İnneddine indallahil islam  (Allah indinde tek din İslam’dır) ayetini yasakladı. Yıllardır Cuma namazlarında okunan bu ayeti AKP iktidarı yasaklattı. Dikkat ederseniz eskiden Cuma hutbelerinin sonunda “İnneddine indallahil islam  (Allah indinde tek din İslam’dır) ayeti okunur ve Cuma hutbesi sona ererdi. Şimdi dikkat edin “İnneddine indallahil islam  (Allah indinde tek din İslam’dır) ayetini İmamlar okuyamıyorlar!

Merak Edenler Bozyazı'daki İmamlara Sorsunlar...

Peki,Neden okuyamıyorlar. Merak eden varsa Bozyazı’daki imamlara sorabilirler...

Demokrasiyi Getireceğiz Diyorlar, Topluma Baskı Yapıyorlar!

BTP İlçe Başkanı Çetin, İktidar referandumdan evet çıkması için toplumu baskı altına aldığını söyledi. Başbakan’ın Amerika Başkanı Bush’un dediği gibi “Bizden değilseniz düşmanımızsınız. Bizim tarafımızda değilseniz sizi bertaraf ederiz” dediğini söyleyen BTP İlçe Başkanı Çetin, hükümetin özelleştirmelerle yabancılara peşkeş çektiğini dile getirdi.

Anayasa Paketinin Adresi Okyanus Ötesi

Hükümetin 7,5 yıllık iktidar döneminde ABD, AB ve IMF talimatıyla adım attığını ifade eden BTP İlçe Başkanı Çetin, “bu anayasa değişiklik paketinin çıkış noktası da okyanus ötesidir” dedi. Vatandaşlardan 12 Eylülde hayır oyu vermelerini isteyen BTP İlçe Başkanı Çetin, AKP hükümetinin dış politikasına şöyle dikkat çekti: “Bugün Amerikan FED’in sahibi olan, HSBC, GP Morgan, Mobil, Rio Tinto, Citibank’ın sahibi olan, bugün hal dünyayı yöneten ve İsrail’i ayakta turan bir aile var, Rothschild Ailesi… Bu aile Türkiye’de 4,5 milyon dönüm maden arazisi kapattı. Firma ismi Anatolia Minerals… Bu şirkette İsrail devletini kuran Rothschild ile Sayın Başbakan’ın damadının genel müdür olduğu Çalık, yüzde 50 ortaklar. Yine aynı Başbakan, İsrail devletinin silahlarını sağlayan, elektriğini veren Ofer ailesine ihale yapmadan Karaköy’ü 2040 yılına kadar ödemek üzere veriyor, Tüpraş’ın yüzde 17’sini ihalesiz veriyor, Kuşadası Limanını veriyor. Kim veriyor? Ekranlarda ‘one minute’ diyen Başbakanımız veriyor. Kime veriyor? Bütün dünyayı yöneten İsrail’i ayakta tutan ailelere veriyor.”

Vatandaş aç ve susuz geziyor

Türkiye’nin yeraltı kaynaklarının global sermaye şirketlerine verildiğini ifade eden BTP İlçe Başkanı Çetin şunları söyledi: “Onlar bu geliri üç–beş global firmaya ve kendilerinin ortak olduğu Yahudi şirketlerine peşkeş çekerken bizim vatandaşlarımız aç ve susuz geziyor. İçimizden bir insan çıkmış, Prof. Dr. Haydar Baş diyor ki; ‘Ey Bozyazılım, Ey Mersinlim, Ey Türk Milleti ayağının altındaki altın senindir. Ey Diyarbakırlım oradaki petrol seninidir. Ey Türk milleti bu madenler senindir ve bunları ben sana dağıtacağım’ diyor.” Dedi.


Fitne çıkaranlara özgürlük var

BTP İlçe Başkanı Çetin, müze statüsündeki Sümela manastırında AKP hükümetinin özel izniyle geçtiğimiz günlerde yapılan kilise ayini üzerine de dikkat çekici açıklamalar yaptı. Çetin şunları söyledi: “Bartholomeos Fatih Sultan Mehmet Han’ın buraları fethettiği 15 Ağustos tarihinde Sümela’da ayin yaptı. Başbakan diyor ki; ‘Fikrine güveniyorsan korkacak ne var?’ Sayın Başbakan sen her türlü misyonerlik faaliyetinin önünü açtın. Doğru da acaba bu ülkede Müslümanların görüşlerini açıklamalarına müsaade ediyor musun? Sen camide “Allah indinde tek din İslam’dır” ayetini yasaklattın. Cuma namazlarında okutmuyorsun. Sen yine, Amerika’yla Irak’ta ‘ABD’yle Türkiye Irak’ta ortaktır’ ibaresinin geçtiği bir anlaşma yaptın. Domuz etinin satışını ve zinayı serbest bıraktın. Ben sana İslam akaidine göre bunun karşılığı nedir? Diyemiyorum.

Hani özgürlük vardı?

Özgürlük kime var?

Ülkenin kaynaklarını sömürenlere ve milleti birbirine katana var. Birlik ve beraberlikten yana olan, ülke tek millet, tek devlet yapacak olanlara özgürlük yok.”

Bundan dolayıdır ki, Bozyazı halkını HAYIR demeye çağırıyorum” dedi.
Bu haber 8,492 defa okundu.


yorumlayorum ekle


Yorumlar (6)
 • ADEM SUVEREN / 11 Temmuz 2012 20:14

  ben cumaları kaçırmam her zaman dikkat ederim her zaman okunur bilmeden yazmayın
 • ülkücü / 17 Nisan 2011 14:42

  hutbe

  cuma namazına giden arkadaşlar kimsenin dikkatini çekmedimi inned dine indallahel islam ayeti cuamalarda okunmaz oldu. neden?
 • sağduyu / 7 Eylül 2010 14:03

  cevap istiyorum

  hutbe konusu ile ilgili yorum yazdım yayınlamadınız. hangi imam hükümetten böyle bir yazı geldi diyor bunu açıklamalısınız.. iftira atıp üzerine yatamazsınız...
 • bi gören / 30 Ağustos 2010 14:34

  Şeyh-ül İslâm

  Bozyazı'da ne derin! Şeyh-ül İslâmlar varmış da haberimiz yokmuş. Bu konulardaki eğitimin ne ki bilir bilmez konuşuyorsun. İşi erbabına bırak. Sus da bi şey! sansınlar. Sırf fanatiklik olsun diye başkalarının propagandalarına alet olma. Dekelilere aş iş Haydar BAŞ diyebilirsin muhabbet olsun diye. Daha fazlasına gerek yok. Bu arada ben de dekeliyim. Hayırlı Ramazanlar Bozyazı.
 • G.Kara / 30 Ağustos 2010 03:27

  Davet

  Sayın ilçe başkanı; çok güzel bilgiler vermişiniz sizi tebrik ediyoruz. Burada yazdığınız konuyla ilgili bize bir konferans verirseniz bahtiyar olacağız. Sizi dost meclisimizde misafir etmekten onur duyacağız. Referandum öncesinde sizden acilen cevap bekliyoruz. Saygılarımızla. drgunduzkara@windowslive.com
 • Şaşıran biri / 29 Ağustos 2010 04:28

  Why annan sına sayın seyirciler!

  Okuyunca tüylerim diken diken oldu! Bu bilgileri bize servis edenlere şükran el-şükran. Dedim ki kendi kendime, "wayyy anasına sayın seyirciler!" milleti melmeketi, hatta islam alemini, danyayı ve hatta kâinatı uyaran sayyın Çetin'e şükran, el-şükran! Tüm melmeketlilerime HAYIR lı Ramazanlar dilerim şimdiden. Bir HAYIR binlerce dua demektir. :=))Anket

Bozyazı'da Ne Gibi Değişiklikler Olmasını İsterdiniz?

 • Üniversite
 • Bowling Salonu
 • Spor Kompleksi
 • Turizmin Canlanması
 • Doğalgaz
 • Sahil Düzenlemeleri
 • Mesire Alanları
 • Bozyazı Form   [ sonuçlar için tıklayın ]